Djeco Kartová hra Gorilla DJ05123-1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Djeco Kartová hra Gorilla

Kartová hra Gorila je jednou zo série taktických hier určených pre deti staršie ako 5 rokov. Cieľom hry je zbaviť sa kariet v ruke rýchlejšie ako ostatní. Všetci hráči sa striedajú, ale kartu možno položiť len vtedy, ak sa zhoduje s farbou/ťahom karty v strede.

  • Súprava obsahuje 45 kariet.
  • Jedno kolo hry trvá približne 20 minút.
  • Počet hráčov je 3 až 5.
  • Pre deti vo veku 5 - 99 rokov
  • Pre 3 - 5 hráčov
  • Obsahuje 45 kariet
  • Rozmer balenia: 8,5 x 11,7 x 2,8 cm
7,46 € (s DPH) 7,46 € (bez DPH)
Ddoručíme do 24 hodín
warning Posledné kusy na sklade

Popis

Doplňujúce informácie

Vek: 5-99 rokov

Počet hráčov: 3-5

Hra obsahuje: 45 kariet (40 kariet so zvieratami, 1 žolík a 4 gorila karty )

Cieľom hry je: nemať žiadne karty

Príprava: Rozdá sa 6 kariet každému hráčovi, ostatné sa položia na kôpku.

Pravidlá hry: najmladší hráč vyloží jednu zo svojich kariet do stredu stola. Napríklad „tiger +červený autobus” . Nasledujúci hráč musí vyložiť zvieraciu kartu rovnakj farby, napr. krokodíl+červený autobus, alebo s rovnakým zvieraťom a autobusom inej farby, napr. “tiger+modrý autobus“. Ak nemá vhodnú kartu, vezme si jednu z kôpky. Potom je na rade ďalší hráč, podľa rovnakých pravidiel. Ak nemôže hrať, ťahá si kartu z kôpky.

Špeciálne karty:

1 žolík: táto karta sa môže použiť kedykoľvek počas hry, okrem posledného kola. Nasledujúci hráč potom hrá so zvieracou kartou akejkoľvek farby alebo s kartou „gorila“.

4 karty “panter”: ostatní hráči si ťahajú kartu z kôpky. Na pantera sa môže položiť ďalší panter. 4 karty “opica”: nasledujúci hráč vynechá toto kolo

4 karty “slon”: mení sa smer hry

4 karty “gorila”: tieto karty sa môžu položiť na zvieraciu kartu v tej istej farbe, alebo na žolíka. Príklad: “gorila +žltý autobus”sa môže položiť na “zebru +žltý autobus”. Hneď ako sa vyloží táto karta, ostatní hráči sa musia dotknúť gorily. Hráč, ktorý sa jej dotkne ako posledný, si ťahá tri trestné karty a začína odznova so zvieracou kartou, ktorú si vyberie. Nemôže použiť gorilu ani žolíka.

Poznámka: keď už nie je odkiaľ ťahať karty, premiešajú sa karty, kotré sa počas hry naukladali v strede stola, všetky okrem jednej na vrchu, obrátia sa a predstavujú novú kôpku.

Koniec hry: Keď jednému z hráčov ostane v ruke iba jedna karta, musí povedať “gorila” a hra pokračuje. Ak to zabudne povedať, ostatní hráči ho môžu upozorniť, ale v tom prípade si dotyčný ťahá trestnú kartu a hra pokračuje.Ak si to nikto nevšimne, tým lepšie pre neho. Víťazom sa stáva hráč, ktorý ako prvý použije všetky karty z ruky a neostane mu žiadna.

Djeco je známa francúzska značka, jeden z popredných výrobcov detského tovaru. Hlavnou myšlienkou značky je vytvoriť okolo dieťaťa harmonický, farebný svet, ktorý prispeje k rozvoju tvorivého potenciálu a estetického vkusu.

Výrobky Djeco sú zamerané predovšetkým na všestranný rozvoj detí. Všetky výrobky značky prechádzajú špeciálnou kontrolou psychológov a v prípade potreby sa ďalej vyvíjajú na základe ich odporúčaní. Djeco je kombináciou najkvalitnejšej tlače a materiálov s neobvyklou myšlienkou prevedenia, na ktorej sa podieľa viac ako 30 profesionálnych dizajnérov a umelcov, ktorí sa podieľajú na tvorbe hračiek a vzdelávacích hier. Hry Djeco sú zamerané aj na estetickú výchovu a rozvoj zmyslu detí pre krásu.


DJ05123
1 ks.

chat Komentáre (0)