Djeco Kartová hra Diamoniak DJ05117-1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Djeco Kartová hra Diamoniak

Kartová hra Diamoniak je vynikajúca strategická hra pre dospelých a deti od 5 do 99 rokov. Cieľom hry je postaviť hrad čo najrýchlejšie.

  • Pre deti vo veku 5 - 99 rokov
  • Pre 2 - 4 hráčov
  • Obsahuje 55 kariet
  • Rozmer balenia: 8,5 x 11,7 x 2,8 cm
9,45 € (s DPH) 7,88 € (bez DPH)
s DPH Ddoručíme do 24 hodín
warning Posledné kusy na sklade

Popis

Doplňujúce informácie

Vek: 5-99 rokov

Počet hráčov: 2-4

Obsah: 54 kariet: 4x6=24 kariet „ zámok“, 20 kariet „diamant“, 7 kariet „bosorka“, 3 karty „víla“

Cieľ hry: ako prvý si vyskladať zámok v určitej farbe Príprava: Karty sa zamiešajú a položia do stredu stola, prednou stranou nadol.

Pravidlá: Začína najmladší hráč a postupuje sa v smere hodinových ručičiek. Každý hráč, keď je na rade, si ťahá jednu kartu z kôpky a ukáže ju ostatným hráčom a položí ju pred seba. Každý hráč keď je na rade, si musí zobrať aspoň jednu kartu a potom sa rozhodne, či si potiahne ďalšiu alebo posunie poradie nasledujúcemu hráčovi.

Sú 4 možnosti, podľa toho, akú kartu si hráč potiahne:

Karta ZÁMOK: Každý zámok pozostáva zo šiestich kariet. Ak hráč ešte nezačal stavať zámok, teraz musí skladať zámok tejto farby (to neplatí, ak už iný hráč začal stavať zámok tejto farby). Kartu si položí pred seba prednou stranou nahor. Hráč môže stavať iba jeden zámok jednej farby. Ak sa hráčovi podarí nazbierať všetky karty – 6 častí zámku tej istej farby skôr ako ostatným hráčom, vyhráva hru. Ak si z kôpky potiahne kartu zámku inej farby, kartu položí prednou stranou nahor vedľa svojich kariet. Bude sa ich môcť zbaviť alebo predať neskôr počas hry. Ak si potiahne kartu “zámok”, môže ťahať ešte raz.

Karta DIAMANT: Po vytiahnutí si „diamantu“ môže ísť hráč ešte raz a potiahnuť si ďalšiu kartu. Keď hráč nazbiera 3 „diamanty“, môže si kúpiť kúsok svojho zámku od iného hráča. Kúpiť si môže len kúsky zámku tej farby, ktorý stavia. V jednom poradí si môže kúpiť len jednu kartu s kúskom zámku a po jej zakúpení si z kôpky neťahá ďalšiu kartu a na rade je ďalší hráč. Teda buď si ťahá ďalšiu kartu, alebo kupuje, nie oboje naraz. Hráč musí predať kúsok zámku, ak ho o to iný hráč požiada.

Karta BOSORKA: Smola! Ak si hráč potiahne „bosorku“, musí túto kartu vrátiť spolu s troma svojimi kartami (napr. diamanty, časti zámku, ktoré má nazvyš, alebo časti vlastného zámku) a položiť ich vedľa kôpky v strede stola. Ak má hráč menej ako 3 karty, musí vrátiť všetko, čo má. Ak má hráč “vílu” môže ňou prebiť “bosorku” (vyhne sa tak strate troch cennejších kariet) a položiť bosorku a vílu vedľa kôpky v strede stola a potom nasleduje ďalší hráč.

Karta VÍLA: Ak si hráč vytiahne “vílu“, uloží si ju bokom a použije, keď bude potrebovat. Ak si hráč vytiahne „bosorku“, môže vílou prebiť bosorku, namiesto straty troch cennejších kariet. Ak si hráč vytiahne „vílu“, môže ísť ešte raz a ťahať ďalšiu kartu.

Keď sa kôpka v strede stola spotrebuje, treba premiešať kôpku vrátených kariet, položiť ju do stredu stola prednou stranou nadol a hra môže pokračovať.

Kto vyhráva? Hráč, ktorý ako prvý skompletizuje svoj zámok (6 častí zámku tej istej farby).

Djeco je známa francúzska značka, jeden z popredných výrobcov detského tovaru. Hlavnou myšlienkou značky je vytvoriť okolo dieťaťa harmonický, farebný svet, ktorý prispeje k rozvoju tvorivého potenciálu a estetického vkusu.

Výrobky Djeco sú zamerané predovšetkým na všestranný rozvoj detí. Všetky výrobky značky prechádzajú špeciálnou kontrolou psychológov a v prípade potreby sa ďalej vyvíjajú na základe ich odporúčaní. Djeco je kombináciou najkvalitnejšej tlače a materiálov s neobvyklou myšlienkou prevedenia, na ktorej sa podieľa viac ako 30 profesionálnych dizajnérov a umelcov, ktorí sa podieľajú na tvorbe hračiek a vzdelávacích hier. Hry Djeco sú zamerané aj na estetickú výchovu a rozvoj zmyslu detí pre krásu.
DJ05117
1 ks.

chat Komentáre (0)